Microsat APRS

O mnie

Nazywam się Mateusz Płociński i jestem właścicielem oraz jedynym pracownikiem firmy Microsat. Firma Microsat powstała w roku 2011, kiedy postanowiłem odejść z mojej nudnej etatowej pracy i spróbować zrobić coś na własny rachunek. Interesuję się elektroniką cyfrową i systemami mikroprocesorowymi obejmującymi komunikację przez internet oraz lokalizację GPS. W tym samym roku zetknąłem się z systemem APRS, który wydał mi się bardzo interesujący. To było moje pierwsze spotkanie z radioamatorstwem. Kilka miesięcy później zrobiłem licencję radioamatorską, otrzymałem znak SQ3PLX i rozpocząłem zabawę z moimi projektami APRSowymi.
Wkrótce okazało się, że prowadzenie firmy jest fajnym sposobem na połączenie mojego elektronicznego hobby z utrzymaniem rodziny. I tak to się zaczęło.

Poniżej możecie zobaczyć moje zdjęcie z synem Tymonem (wrzesień 2015).

A dalej widać mój warsztat znajdujący się kilkaset metrów od mojego domu. Skromny, ale to wszystko czego potrzebuję do projektowania i testowania. Większość montażu powierzchniowego urządzeń jest obecnie wykonywana w zaprzyjaźnionej lokalnej firmie, ale cały montaż przewlekany i testowanie odbywa się na tym stole. Każde urządzenie jest bardzo dokładnie testowane pod k±tem prawidłowego działania.

Wiosną 2016 kupiłem kultowy 25-letni analizator widma HP8560A wyprodukowany dla amerykańskiej armii. Wspaniałe urządzenie, pozwalające na zabawę z modułami radiowymi VHF.

Wiadomości
Krótka przerwa
05 grudnia 2023

W dniach od 6 do 25 grudnia sprzedaż będzie zamknięta ponieważ pilnie muszę dokończyć zaległe zamówienia dla moich dystrybutorów przed końcem roku.

Języki
Polish English
Waluty
Stacje APRS Microsat
Dystrybutorzy
Niemcy
Funktechnik Dathe

Szwajcaria
Lutz Electronics

Stany Zjednoczone
HamRadioOutlet