Microsat APRS

O mnie

Nazywam się Mateusz Płociński i jestem właścicielem oraz jedynym pracownikiem firmy Microsat. Firma Microsat powstała w roku 2011, kiedy postanowiłem odejść z mojej nudnej etatowej pracy i spróbować zrobić coś na własny rachunek. Interesuję się elektroniką cyfrową i systemami mikroprocesorowymi obejmującymi komunikację przez internet oraz lokalizację GPS. W tym samym roku zetknąłem się z systemem APRS, który wydał mi się bardzo interesujący. To było moje pierwsze spotkanie z radioamatorstwem. Kilka miesięcy później zrobiłem licencję radioamatorską, otrzymałem znak SQ3PLX i rozpocząłem zabawę z moimi projektami APRSowymi.
Wkrótce okazało się, że prowadzenie firmy jest fajnym sposobem na połączenie mojego elektronicznego hobby z utrzymaniem rodziny. I tak to się zaczęło.

Poniżej możecie zobaczyć moje zdjęcie z synem Tymonem (wrzesień 2015).

A dalej widać mój warsztat znajdujący się kilkaset metrów od mojego domu. Skromny, ale to wszystko czego potrzebuję do projektowania i testowania. Większość montażu powierzchniowego urządzeń jest obecnie wykonywana w zaprzyjaźnionej lokalnej firmie, ale cały montaż przewlekany i testowanie odbywa się na tym stole. Każde urządzenie jest bardzo dokładnie testowane pod k±tem prawidłowego działania.

Wiosną 2016 kupiłem kultowy 25-letni analizator widma HP8560A wyprodukowany dla amerykańskiej armii. Wspaniałe urządzenie, pozwalające na zabawę z modułami radiowymi VHF.

Wiadomości
Przerwa wakacyjna
16 lipca 2024

W dniach od 17 lipca do 30 sierpnia 2024 sklep będzie zamknięty z powodu przerwy wakacyjnej.

Języki
Polish English
Waluty
Stacje APRS Microsat
Dystrybutorzy
Niemcy
Funktechnik Dathe

Szwajcaria
Lutz Electronics

Stany Zjednoczone
HamRadioOutlet